Udane wczasy nie muszą oznaczać all inclusive w zagranicznych hotelach, ani kilkugodzinnych lotów samolotami. Wypoczynek dla całej rodziny można zorganizować nie ruszając się z kraju. Zwłaszcza, że synoptycy są bardzo optymistyczni w swoich prognozach, a czerwiec przywitał nas piekielnymi upałami. Pogoda w Polsce jak widać może być lepsza niż w krajach śródziemnomorskich, a Bałtyk po naszej stronie potrafi zalewać falami radości.

Wakacje na plaży to fantastyczny pomysł, jeżeli dobrze wybierzemy obiekt noclegowy i odpowiednio się przygotujemy. W końcu, co może być lepszego latem niż połączenie wody, piasku i słońca? Jeżeli dorzucimy do tej kombinacji spokojne, nieprzeludnione miejsce z czystą plażą, wygrywamy idealny urlop .

Najpiękniejsza plaża – Dębki

Dębki to malownicza, rybacka osada wpisana w obszar Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, znajdująca się w bezpiecznej odległości od turystycznego (typowego na przykład dla Mielna, Sopotu, Kołobrzegu czy Międzyzdrojów) zgiełku i nocnego życia. Daleko Dębkom do miana polskiej Ibizy czy Riviery, za to ciężko nad Bałtykiem o bardziej malowniczą, szerszą plażę z białym, lekkim piaskiem i piękniejszym zachodem słońca.

Gdzie się zatrzymać? DEBKI PLAZA****

Przy planowaniu urlopu z dziećmi bardzo istotny jest wybór obiektu noclegowego. Hotel, pensjonat lub apartament powinny być dostosowane do wypoczynku dla całej rodziny. Warto wcześniej sprawdzić, czy obiekt dysponuje udogodnieniami dla najmłodszych. Wiadomo ie od dzisiaj, że znudzone dzieci wpadają na różne pomysły. Jeden z bardziej ponurych, urlopowych scenariuszy to taki, w którym dzieci biegają bez celu po korytarzach i lobby, albo całymi wieczorami oglądają Disney Channel w hotelowym pokoju.

W celu uniknięcia zagrożenia marazmem wybraliśmy kompleks apartamentowy, który odznaczał się wysokimi ocenami na booking.com oraz Trip Advisor. Moją uwagę od razu przykuły zdjęcia huśtawek i zjeżdżalni, drewnianych domków, piaskownic, bramek futbolowych, rozlokowanych na zielonym, estetycznie przyciętym trawniku. W Debki Plaza*** gospodarze zadbali o to, aby dzieci z przyjemnością wracały z plaży na teren kompleksu i własnie taki był nasz plan na spędzanie wieczorów.

Udogodnienia

W ofercie Debki Plaza*** znajdziemy komfortowe pokoje, apartamenty w zabudowie szeregowej oraz domki wolnostojące. Każda z opcji jest w tym samym standardzie i dysponuje wyposażonym aneksem kuchennym wraz z jadalnią, co umożliwia przygotowywanie i podawanie posiłków na miejscu bez konieczności stołowania się w barach z frytkami czy pizzeriach. De facto, nie zauważyłam aby w jakimkolwiek punkcie gastronomicznym w Dębkach serwowana była owsianka, bez której mój syn nie wyobraża sobie rozpoczęcia poranku. Płyta indukcyjna w apartamencie była dla nas zatem sporym ułatwieniem.

Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny, ogrodzony parking, szybkie wi-fi, miejsce do grillowania oraz tarasowa strefa relaxu z leżakami.

W wewnątrz głównego budynku zaaranżowano świetlicę, w której na wielkim projektorze można wyświetlać filmy, a w jej kącie znalazło się miejsce na strefę z zabawkami. Dodatkowo można tam grać w piłkarzyki lub planszówki. Tak na wypadek, gdyby jednak tegoroczne prognozy pogody się nie sprawdziły i nad wybrzeże nadciągnęły deszczowe chmury.

Dlaczego Bałtyk?

Jeżeli na samą myśl o dniu na plaży świecą Ci się oczy, doceniasz zdrowotne aspekty przebywania nad morzem i lubisz lepić zamki z piasku z dziećmi, zarezerwuj urlop w Polsce. Nie chodzi tylko o napędzanie turystycznej infrastruktury (chociaż jest to objaw obywatelskiej postawy). Plaże nad Bałtykiem słyną z najładniejszego piasku, ogromnej ilości jodu i bromu w powietrzu, a w ostatnich latach ze słonecznej, upalnej pogody. Do Egiptu, Tunezji czy na Kanary można pojechać późną jesienią, latem natomiast warto korzystać z dobrodziejstw naszego kraju i odkryć spokojną, nadmorską miejscowość z małą ilością parawanów na metr kwadratowy i z wszelkimi udogodnieniami, za rozsądne pieniądze.